{short-story limit="840"}
130 və 125 marşrut xətlərinin hərəkət sxemi dəyişdiriləcək-
Yusif Hüseynov 102 saylı şəhər marşrutunun rəhbəri olaraq yalnız bir nəqliyyat rəhbəri deyil, həm də cəmiyyət üçün nümunəvi bir liderdir. Onun fəaliyyətində sadəcə avtobusların hərəkətini təşkil etmək deyil, həm də şəhər sakinlərinin rahat və təhlükəsiz gediş-gəlişini təmin etmək kimi böyük məsuliyyət dayanır. Hər gün minlərlə insanın gününü asanlaşdırmaq, onların vaxtına və rahatlığına hörmət etmək onun üçün bir vəzifədən daha çox, bir missiyadır.
Onun rəhbərlik etdiyi marşrutda işçilərin hər biri Yusif bəyin diqqətli və səmimi münasibətini hiss edir. O, yalnız əmrlər verən bir rəhbər deyil, həm də hər əməkdaşının yanında duran, problemlərini dinləyən və həll yolları axtaran bir liderdir. Bu xüsusiyyətlər onu həm işçilərin, həm də sərnişinlərin gözündə hörmətli bir şəxsiyyətə çevirir.
Yusif Hüseynovun diqqət yetirdiyi önəmli sahələrdən biri sərnişin təhlükəsizliyidir. O, marşrut boyunca avtobusların texniki baxışlarını, sürücülərin iş keyfiyyətini və marşrutun təhlükəsizliyini daim nəzarətdə saxlayır. Bu, şəhər sakinləri üçün sadəcə rahatlıq deyil, həm də etibarlı bir həyat təminatıdır. Onun bu diqqəti və peşəkarlığı, 102 saylı marşrutun digər marşrutlarla müqayisədə daha nümunəvi olmasına səbəb olur.
Lakin Yusif Hüseynovun fəaliyyəti yalnız iş saatları ilə məhdudlaşmır. O, şəhərin sosial həyatı ilə yaxından maraqlanır, xüsusilə şəhid ailələri və qazilərə dəstək göstərir. Onların ehtiyaclarını diqqətlə izləyir, yardımlarını təşkil edir və onların həyatını asanlaşdırmaq üçün hər zaman əlindən gələni edir. Bu cür fədakarlıq və diqqət onun yalnız işinə deyil, həm də vətənpərvərliyinə və dövlətçiliyinə verdiyi önəmi göstərir.
Yusif Hüseynov dövlətin və cəmiyyətin yanında olduğunu hər addımda nümayiş etdirir. Onun fəaliyyətində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə sadiqlik açıq görünür. Dövlət siyasətinə, sosial proqramlara və şəhərin inkişafına olan dəstəyi onun rəhbərlik tərzində əks olunur. O, yalnız sözlə deyil, əməlləri ilə də dövlətçiliyə hörmətini göstərir.
Marşrut rəhbəri kimi Yusif bəy, həmçinin yeni təşəbbüsləri irəli sürməkdən çəkinmir. O, avtobusların vaxt cədvəlini daha səmərəli etmək, sərnişinlərin rahatlığını artırmaq və işçilərin peşəkarlığını yüksəltmək üçün mütəmadi olaraq yeniliklər tətbiq edir. Bu təşəbbüskarlıq və vizion, onun rəhbərlik etdiyi marşrutun müasir və nümunəvi bir sistem kimi fəaliyyət göstərməsini təmin edir.
İctimaiyyətin ehtiyaclarını anlayan Yusif Hüseynov, hər bir sərnişinin səsinə və şikayətinə diqqətlə yanaşır. O, hər problemi şəxsən araşdırır və həll yolunu tapmaq üçün işçiləri ilə birlikdə çalışır. Bu, onun yalnız rəhbər deyil, həm də şəhər sakinlərinin etibar etdiyi bir dost olduğunu göstərir.
Yusif Hüseynov həmçinin marşrut işçilərinə motivasiya və dəstək verməkdə ustadır. O, hər bir sürücünün və işçinin güclü və zəif tərəflərini bilir və onları inkişaf etdirmək üçün səmimi yanaşır. İşçilərinin peşəkarlığını yüksəltmək, sərnişinlərin isə məmnuniyyətini artırmaq onun rəhbərlik fəlsəfəsinin mərkəzindədir.
Onun vətənpərvərliyi işində də özünü göstərir. Marşrutun hərəkətində və işçilərin idarə olunmasında göstərdiyi məsuliyyət, həm şəhərin, həm də ölkənin inkişafına verdiyi töhfənin bir nümunəsidir. Yusif Hüseynov işinə verdiyi diqqət və sevgi ilə əsl vətəndaş nümunəsi nümayiş etdirir.
Nəticə etibarilə, Yusif Hüseynov 102 saylı şəhər marşrutunun rəhbəri kimi yalnız bir idarəçi deyil, həm də sosial məsuliyyəti yüksək, vətənpərvər və dövlətə sadiq bir liderdir. Onun fəaliyyəti həm işçilər, həm sərnişinlər, həm də cəmiyyət üçün nümunəvi bir xidmətdir. Onun rəhbərlik bacarığı, şəhid ailələrinə və qazilərə verdiyi diqqət, işinə olan sevgisi və dövlətçiliyə sadiqliyi onu təkcə bir rəhbər deyil, həm də şəhərin sosial rifahına böyük töhfə verən bir şəxsiyyət kimi göstərir.